♻️Aicinām ceļot atbildīgi un dzēst “CO2 pēdas” nospiedumu!♻️

Ziedot.lv uzsāk jaunu labdarības akciju, aicinot ceļot atbildīgi un dzēst “CO2 pēdas” nospiedumu: https://www.ziedot.lv/dzes-co2-pedas-nospiedumu-4550 
Sadarbībā ar pašvaldības uzņēmumu SIA “Rīgas meži” nodibinājumu “Rīgas mežu fonds” aicinām ceļotājus, kuri izmanto avio lidojumus, pievērst uzmanību lidojumu ietekmei uz vidi, klimatu, un dzēst savu lidojumu izraisīto CO2 pēdu, stādot jaunus kokus.
“CO2 pēda” ir kopējā oglekļa dioksīda emisijas mērs, ko tieši un netieši izraisa cilvēku darbība. CO2 pēdas nospieduma aprēķināšana ir vienkāršs veids, kā precīzi parādīt, ka sabiedrības dzīvesveids izraisa oglekļa emisiju un atstāj negatīvu ietekmi uz vidi, klimatu un planētu.
CO2 pēdu var aprēķināt jebkurai precei, pakalpojumam, organizācijai, bet to var rēķināt arī avio lidojumiem. Lidošana būtiski ietekmē vidi un klimatu. Pat viens lidojums var ievērojami palielināt viena cilvēka radīto CO2 pēdas nospiedumu! Piemēram, lidojot Rīga – Minhene – Rīga, mēs radam vismaz 200 kg CO2. Savukārt, trīs cilvēku ģimenei, dodoties atpūtā uz Tenerifi vai Dubaiju, tiek radītas jau divas tonnas CO2. Ja aviobiļetē nav norādīts oglekļa dioksīda emisijas apjoms, tad aprēķiniem var lietot IATA - IATA CO2 Connect Calculator: https://www.iata.org/en/services/statistics/intelligence/co2-connect/iata-co2-connect-passenger-calculator/
Pasaulē šobrīd aktīvi tiek strādāts, lai samazinātu CO2 pēdas nospiedumu, lai vide būtu tīrāka un CO2 pēdas nospiedums - mazāks. Viens no efektīvākajiem CO2 pēdas nospieduma dzēšanas veidiem ir koku stādīšana. Turklāt, koku stādīšana nevis izcirtumos vai vietās, kur jau tas iepriekš audzis, bet no jauna radot jaunas mežaudzes.
SIA “Rīgas meži” speciālistu aprēķini liecina, ka iestādot desmit kokus un mežaudzi rūpīgi apsaimniekojot 50 gadus, tiek dzēsta viena tonna oglekļa emisijas, kas līdzvērtīgs vienam avio lidojumam uz siltajām zemēm.

Aicinām ceļot atbildīgi un ziedot portālā Ziedot.lv – Dzēs “CO2 pēdas” nospiedumu!
https://www.ziedot.lv/dzes-co2-pedas-nospiedumu-4550 
Sadarbībā ar nodibinājumu “Rīgas mežu fonds” par šiem līdzekļiem tiks iegādāti un iestādīti koki vietās, kurās līdz šim tie nav auguši, tādējādi kompensējot avio lidojumu radīto CO2 pēdu.


“Mums bieži šķiet, ka mūsu labie darbi ir tikai lāse okeānā, taču bez šīs vienas lāses okeāns nebūtu pilnīgs.”
(Māte Terēze) 

Kopā mēs varam sasniegt vairāk!