Tendence 2020: Ilgtspējīga ceļošana

Esošās tendences pierāda, ka, novērojot klimata un dzīvesveida pārmaiņas, aizvien vairāk pieaug zaļi domājošo ceļotāju skaits, kas cenšas izvēlēties dabai saudzīgākos ceļošanas veidus, tādējādi samazinot oglekļa izmešu daudzumu. Tiek prognozēts, ka arvien vairāk biznesa ceļotāju (kā arī uzņēmumi) izdarīs videi draudzīgāku izvēli, piemēram, izvēloties ceļot ar lidsabiedrībām, kas pazīstamas ar savām degvielu taupošajām lidmašīnām, vai tiešos lidojumus, pat ja biļešu cena ir augstāka. Dot priekšroku nevis ceļojumam Biznesa klasē, bet ekonomiskajā, jo tā rada mazāk izmešu. Savukārt, lidsabiedrības tuvākajā nākotnē varētu apsvērt iespēju vairs nepiedāvāt Biznesa klases pakalpojumus.

Arī viesnīcu nozarē tiek nopietni domāts par videi draudzīgu saimniekošanu, izmantojot un uzlabojot efektīvākas enerģijas un apgaismojuma sistēmas, kā arī ūdens saglabāšanas programmas. Tāpat lielāko viesnīcu ķēdes sola, sākot ar 2021. gadu, vairs nepiedāvāt tualetes piederumu pudelītes, kas paredzētas viesnīcas viesiem.

CO2 kompensācija

Papildus atbildīgai rīcībai, uzņēmumiem ir iespēja kompensēt CO2 radītos izmešus, izvairoties vai atlīdzinot to radītos kaitējumus citur. Piemēram, ja uzņēmumam nav iespējams izvairīties no gaisa ceļojumiem, tiek aprēķināta maršruta CO2 emisijas un to radīto zaudējumu līdzvērtīga cena, ko pēc tam uzņēmums var ieguldīt CO2 izmešu samazināšanā citur, piemēram, atjaunojamās enerģijas vai energoefektīvās tehnoloģijās. Par katru kompensēto darījumu uzņēmums saņem sertifikātu.

Vai Jūs zinājāt?! Ja jūsu uzņēmuma ceļošanas politikā ir ietverts punkts par CO2 izmešu samazināšanu vai to radīto kompensēšanu, lūdzu, dalieties ar mums savā pieredzē, un mēs dalīsimies jūsu labajā praksē ar mūsu klientiem.
! Ja Jūs interesē pārbaudīt lidojuma CO2, šis resurss var Jums palīdzēt: https://flygrn.com/offset-carbon